• Návšteva predškolákov

• Naši predškoláci mali možnosť vyskúšať si, ako to na našej škole chodí. S radosťou sme ich privítali.

Prváci z 1. B spoločne s pani učiteľkou Olinkou Podhajeckou ukázali čo všetko vedia. Škôlkari sa stali súčasťou vyučovacej hodiny, boli nadšení z písania na tabuľu a v škole sa im veľmi páčilo.

Už sa tešíme, kedy rozšíria rady školákov a zasadnú za lavice 1. ročníka.

• Apríl v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Apríl v ŠKD.

Aprílové počasie prinieslo so sebou teplé a slnečné dni, žiaci sa spolu s pani vychovávateľkami pustili do sadenia kvietkov. V rámci tohto mesiaca sme si v ŠKD pripomenuli aj rôzne významné dni. Ku Dňu Zeme sme vyrábali rôzne typy zemegulí, pracovali sme v skupinách na spoločných plagátoch. Prezentovali sme návrhy ako môžeme svojím správaním Zem a životné prostredie chrániť. Na Deň narcisov sme vystrihovali a vyfarbovali narcisy. Jednotnou žltou farbou sme dali najavo, že aj takýto nenápadný kvietok, je symbol spolupatričnosti pre ľudí bojujúcich so zákerným ochorením. Nakoľko sme koncom apríla mali v škole zápis prvákov, žiaci pripravili pre budúcich prvákov rôzne darčeky. Veríme, že im tieto darčeky spríjemnili prvé chvíle strávené v škole.

• Luknárova Ivanka

• 26.4.2024 sa v Ivanke pri Dunaji konal 28. ročník autorskej literárnej súťaže poézie a prózy žiakov základných škôl LUKNÁROVA IVANKA.

Z našej školy sme mali najsilnejšie zastúpenie a odniesli sme si aj niekoľko pekných ocenení:

Lucia Brdečková - 1. miesto v kategórii próza starší žiaci

Matilda Bartošová - 3. miesto v kategórii poézia starší žiaci

Kristína Heringesová - 3. miesto v kategórii próza starší žiaci

Mariana Buzalková - čestné uznanie v kategórii próza mladší žiaci

Našim mladým autorkám želáme veľa úspechov a tešíme sa na ďalší ročník.