• Beseda

• o knihách, vydávaní kníh a vydavateľstve Ikar s pánom Ing. M. Némom.

• Fandíme Slovanu Bratislava

• 18.12.2019 sme fandili hokeju na Slovane

• Giving Tuesday - celoslovenská oslava darovania 3.12.

• Dobrý skutok

Naši prváci mysleli na  zvieratká na farme Ludovika a priniesli im chutný mikulášsky balík, ktorý
            prevzali majitelia farmy p. Balogh s manželkou.
            Žiaci I.B s rodičmi a súrodencami vyrobili kŕmidlá pre vtáky a za pomoci p. školníka zavesili na stromy
            v školskom areáli.
            „ Každý dobrý skutok robí náš svet lepším“

• Vzdelávaním pre udržateľný rozvoj

• s firmou Henkel

Projekt Sustainability Champions je založený na osobnej návšteve vyškolených ambasádorov spomedzi zamestnancov Henkel, ktorí zoznámili deti s každodennými návykmi, ako ušetriť energiu, neplytvať vodou, triediť obaly a znižovať objem odpadu. Program je prioritne určený deťom vo veku 7 – 8 rokov.  Deti v tomto veku svojím príkladným správaním môžu ovplyvniť svojich rodičov, starých rodičov  a kamarátov, a tým sa efekt celého projektu môžu znásobiť.

V rámci programu, ktorý mam predovšetkým zábavno-vzdelávací charakter,  zamestnanci firmy Henkel s deťmi riešili otázky typu:

• Čo môžem ja ako dieťa urobiť pre lepšie životné prostredie?
            • Ako a kedy môžem ja a moja rodina šetriť energiu a vodu?
            • Môžem ja ako dieťa urobiť niečo pre to, aby sa tieto veci naozaj uskutočnili?

• Erasmus+ Movie Night

• Piatok 13.12.2019 - Filmová noc

- s premietaním celovečerných filmov pre deti aj dopelých,

- prezentácie účastníkov o ceste na projektové stretnutie Erasmus+,

- vianočný program I. stupňa,

- filmové kino s p. Mojžišovou o jej ceste do Nepálu a trek v Himalájach - ZŠ ďakuje p. Mojžišovej, že nám venovala zo svojho voľného času a podelila sa s nami o zážitky z ciest,

- beseda s hercom a youtuberom Lukášom Frlajsom,

- v bufete sa striedali deviataci a ponúkali vianočný punč a clebík s masťou a cibuľou a lebo oškvarkovou nátierkou.

• Vianočné oblátky

• Ako sa vyrábajú oblátky, nám predviedla pani Milka Navrátilová. Ďakujeme jej za ochotu a čas, ktorý nám venovala.

• Projekt Modrá škola - Voda pre život

• Festival vody, finále v Bratislave, prehliadka najúspešnejších projektov a naše 3. miesto .